Ogłoszenia

Email Drukuj PDF

Ogloszenia

XXIV Niedziela Zwykła

16.09 – 23.09.2018 r.

  1. Zapraszamy dzieci na Mszę św. z ich udziałem w niedziele na godz. 12.30 (dziś po tej Mszy spotkanie obowiązkowe rodziców i dzieci I-Komunijnych), a młodzież w niedzielę o 18.30. Bardzo prosimy rodziców o dopilnowanie tego! Po dzisiejszej Mszy św. z udziałem młodzieży zapraszamyna krótkie spotkanie organizacyjne animatorów bierzmowanych i osoby chętne, aby zostać animatorami.
  2. Przypominamy, że kurs przedmałżeński rozpoczynamy dzisiaj po Mszy św. o godz. 14.00.
  3. Do wtorku trwa akcja: „Makulatura na misje”. Jak widać przed plebanią wystawiony jest kontener. Dziękujemy za duże zainteresowanie i informujemy, że akcja jest cykliczna – kto nie zdążył przynieść makulatury teraz, będzie mógł to zrobić w następnym miesiącu.
  4. W tygodniu przypadają:
  • w środę – święto św. Stanisława Kostki, Zakonnika, patrona Polski;
  • w piątek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

5. Na zebranie Rady Parafialnej zapraszamy w czwartek po wieczornej Mszy św.

6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum oraz dla ich rodziców odbędzie się w przyszłą niedzielę 23 września po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy młodzież z naszej parafii (niezależnie do której szkoły uczęszcza) oraz tych spoza parafii, którzy chcą przyjąć sakrament bierzmowania w naszym kościele. Prosimy o przyniesienie indeksów z poprzednich lat.

7. Zbiórki dla ministrantów odbywać się będą w każdą sobotę o godz. 13.00. Opiekun ks. Adam Gaca MSF zaprasza wszystkich chętnych nowych kandydatów do tej posługi, m.in. uczniów klas IV, którzy w maju przyjęli I Komunię św. i młodszych.

8. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym przy naszej parafii zaprasza już teraz na Seminarium Odnowy Wiary – cykl 10 cotygodniowych spotkań, mających na celu pogłębienie swojego życia duchowego. Pierwsze z nich odbędzie się 27 września po Mszy św. wieczornej na salkach przy plebanii. Szczegóły na plakatach i ulotkach.

9. Złotowskie parafie organizują wspólnie wyjazd na „Stadion Młodych” – jednodniowe ogólnopolskie rekolekcje dla młodzieży na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wydarzenie odbędzie się 6 października; koszt 50 zł; zapisy u ks. Piotra Klimeckiego lub w zakrystii (informacje ks. Piotr Klimecki MSF tel.624 236; email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

10. Do nabycia jest nowy numer Przewodnika katolickiego,a w nim m.in.: o kampanii społecznej na temat modlitwy w szkole, o roli Kościoła w zbliżającym się jubileuszu odzyskania niepodległości, o Alicji Lenczewskiej – współczesnej polskiej mistyczce, a także nowy numer Posłańca Św. Rodziny, gdzie można przeczytać o Projekcie Kostka, o małżeństwie i przygotowaniu do niego oraz o cudach w Górce Klasztornej.

Od wczoraj wieczorem nasza wspólnota domowa rozpoczęła wizytację generalną. Taka wizytacja w myśl naszego Prawa Zakonnego przypada raz na sześć lat i polega na odwiedzeniu każdego domu zakonnego i rozmowy z każdym członkiem wspólnoty. Gościmy zatem asystentów generalnych , ks. Augustyna Puriamę z Indonezji i ks. Bogdana Mikutrę Misjonarzy Świętej Rodziny. Życzymy im miłego pobytu w Polsce i w naszym Domu Zakonnym.

We wtorek przypadają imieniny ks. Stanisława Goszyca. Życzymy mu wiele siły, zdrowia i zapału w życiu kapłańskim i zakonnym a przede wszystkim Bożego błogosławieństwa, opieki MB i jego patrona św. Stanisława Kostki. We wtorek wieczorem będzie odprawiona Msza św. w Jego intencji.

Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej Parafii, Bóg zapłać. Wszystkim parafianom jako wspólnota MSF życzymy przyjemnego niedzielnego wypoczynku, a na czas naszych prac i obowiązków przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

1kom.jpg
poprzednim miesiącu wrzesień 2018 następnym miesiącu
N P W Ś C Pt S
week 35 1
week 36 2 3 4 5 6 7 8
week 37 9 10 11 12 13 14 15
week 38 16 17 18 19 20 21 22
week 39 23 24 25 26 27 28 29
week 40 30

Parafia Wniebowziecia NMP. Misjonarze Swietej Rodziny. Zlotow 2011.