Ogłoszenia

Email Drukuj PDF

Ogloszenia

II Niedziela Zwykła

20.01. – 27.01.2019 r.

 1. Dziś gościmy w naszej parafii Referenta ds. Misji –Włodzimierza Burzawę MSF. Bóg zapłać za wygłoszone słowo Boże. Członków i sympatyków koła misyjnego zapraszamy dziś na spotkanie opłatkowe z Ks. Referentem na godz. 15.00, na salkach.
 2. Dobiegają końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Plan kolędy na najbliższe dni: dzisiaj ulice: Radowskiego, Brzezińskiego, Kocika, Ciesielska, Murarska, Rzemieślnicza, Ślusarska, Stolarska, Kamieniarska, Chojnicka.

  Poniedziałek, 21 stycznia: Domańskiego

  Wtorek, 22 stycznia: Łowiecka, kolęda dodatkowa

  Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, prosimy jeszcze, jeśli to możliwe o kontakt z biurem parafialnym.

 3. Spotkanie Rady Parafialnej w piątek po wieczornej Mszy św.
 4. W tym roku nie będzie w naszej parafii rekolekcji wielkopostnych. Zastąpią je rekolekcje parafialne i szkolne przed nawiedzeniem Obrazu MB. Rekolekcje te rozpoczniemy od przyszłej niedzieli. Plan Rekolekcji wywieszony jest w gablocie. Już teraz zadbajmy o dobre przygotowanie naszych serc przez dobrą szczerą spowiedź, a może jakieś konkretne postanowienie (abstynencji...). Przygotowanie do peregrynacji to nie tylko sprawa ducha; od tygodnia uczymy się śpiewu hymnu napisanego specjalnie na tę okazję.Prosimy także, aby pomyśleć o wystroju naszych domów, okien (czy poprzez wywieszenie flag, czy wystawienie obrazu świętego. To także jest wyrazem naszego świadectwa i wdzięczności jak wiele zawdzięczamy w naszej Ojczyźnie MB. Pamiętamy jak to było kiedyś.).Przypominamy o zmianach godzin niektórych Mszy św. I tak:sobotę 2 lutego Msza św. rozpocznie się ok. godz. 1800, w niedzielę 3 lutego Msza o godz. 1300, i zamiast Mszy o godz. 1400 będzie Msza o godz. 1500.
 5. W związku z ograniczonym miejscem parkingowym przy kościele jak i na placu Kościuszki już dziś bardzo prosimy, aby w dniach nawiedzenia obrazu MBumożliwić przybycie samochodem osobom starszym i chorym. Pozostałych parafian zachęcamy aby przyjść pieszo. Dokładny program nawiedzenia otrzymali wszyscy na kolędzie. Bardzo prosimy, aby zapoznać się z nim i spróbować wygospodarować sobie choć chwilę czasu na modlitwę i nawiedzenie obrazu. Myślę, że każdy z nas ma zapewne wiele o co MB poprosić, podziękować, czy po prostu wyżalić się Jej.
 6. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Zdzisław Grabowski, l. 72; Konrad Fertikowski l. 80; Jadwiga Brzezińska, l. 65. Wieczny odpoczynek…

Całą sprawę przygotowań, rekolekcji i nawiedzenia polecamy waszej modlitwie, prosząc o dobre owoce tego wielkiego wydarzenia i pogłębienie wiary i odnowę moralną naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej Parafii. Wszystkim życzymy przyjemnego niedzielnego wypoczynku a na czas nadchodzących dni, naszych prac, obowiązków oraz ferii niech wam Pan Bóg błogosławi.

1kom.jpg
poprzednim miesiącu styczeń 2019 następnym miesiącu
N P W Ś C Pt S
week 1 1 2 3 4 5
week 2 6 7 8 9 10 11 12
week 3 13 14 15 16 17 18 19
week 4 20 21 22 23 24 25 26
week 5 27 28 29 30 31

Parafia Wniebowziecia NMP. Misjonarze Swietej Rodziny. Zlotow 2011.