Ogłoszenia

Email Drukuj PDF

Ogloszenia

V Niedziela Wielkiego Postu

29.03 – 5.04.2020 r.

 1. W związku z panującym stanem epidemii organy państwowe zdecydowały, że w Mszy świętej lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę. W związku z tym w naszym kościele jesteśmy gotowi, aby w miarę potrzeb odprawiać Msze święte jednocześnie w trzech miejscach: pierwszą z zapisanych intencji w kościele, drugą na salce katechetycznej na górze, a trzecią na salce na dole. Przed kościołem znajduje się lista odprawianych intencji. Zależnie od miejsca odprawiania są one oznaczone odpowiednim kolorem. Prosimy, aby w pierwszej kolejności umożliwić uczestnictwo we Mszy św. tym osobom, które zamówiły daną intencję mszalną. Zachęcamy też, aby te osoby przyszły wcześniej. Pozostali natomiast jeśli widzą, że w danym miejscu jest już pięć osób – powinny same przejść do innego miejsca odprawiania Mszy.

 2. Podobny limit obowiązuje także podczas innych nabożeństw i naszych popołudniowych adoracji Najświętszego Sakramentu. Jeśli zatem na adoracji jest już 5 osób, prosimy aby pozostawać w kościele maksymalnie na 15 minut, tak aby także innym umożliwić modlitwę. Wykorzystajmy ten czas adoracji w dni powszednie od godziny 15.00 do wieczornej Mszy św. na modlitwę indywidualną oraz skorzystanie z sakramentu pokuty, ponieważ nie będzie w tym roku specjalnych spowiedzi przedświątecznych. Należy zadbać o to już teraz i nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed Wielkanocą. Przy okazji przypominamy, że nie ma możliwości wyspowiadania się przez telefon lub internet.

 3. Ponadto wprowadzamy możliwość przyjęcia Komunii Świętej w czasie popołudniowych adoracji: co pół godziny od 15.30 do 17.30. Nie będzie adoracji po wieczornej Mszy św. w poniedziałek ani nabożeństwa powołaniowego w pierwszy czwartek miesiąca.

 4. Codzienne transmisje Mszy św. z naszego kościoła można obejrzeć poprzez profil na facebooku „Różaniec Bez Granic”. Łączymy się na żywo od poniedziałku do soboty o godz. 18.30, natomiast w niedzielę o godz. 11.00. Poza tym transmitowane są nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 18.00, Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.30, a codziennie o godz. 20.00 jest transmisja adoracji i różańca z jednej ze wspólnot misjonarzy Świętej Rodziny w kraju lub za granicą. Transmisje te mogą również obejrzeć osoby, które nie posiadają konta na facebooku.

 5. Dziś o godz. 14.00 Msza św. w intencji żyjących i zmarłych członków ADS.
  W przyszłą niedzielę (Niedzielę Palmową) Msza w intencji Ojców Żywego Różańca.

 6. Informujemy, że odwołujemy najbliższe odwiedziny chorych. W sprawie spowiedzi, Komunii św. i ewentualnego namaszczenia dla chorych pozostających w domach, prosimy wyłącznie o indywidualny kontakt pod numerem telefonu parafii. Zachęcamy do skorzystania z pomocy wolontariuszy, którzy pomogą np. w zrobieniu zakupów – wystarczy zadzwonić pod numer telefonu podany na oddzielnym ogłoszeniu w gablocie (539 711 622).

 7. W I piątek miesiąca w kościele parafialnym odbędzie się tylko jedna Droga Krzyżowa – o godz. 18.00, która będzie transmitowana przez „Różaniec Bez Granic”. W Stawnicy i Śmiardowie Droga Krzyżowa i Msza św. pierwszopiątkowa o godz. 16.30.

 8. Odwołana została tegoroczna edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Można przeżyć to wydarzenie duchowo, poprzez rozważanie rekolekcji zamieszczonych na oficjalnej stronie, a na trasy EDK wyruszyć po ustąpieniu epidemii.

 9. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy o godz. 9.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy na dodatkową transmisję na „Różańcu Bez Granic”.

 10. Bardzo prosimy o telefony w sprawie potwierdzenia lub odwołania zaplanowanych chrztów. Mogą się one odbyć wyłącznie po Mszy św. i pod warunkiem zachowania limitu 5 osób. Natomiast uroczystości I Komunii Świętych, jak i spotkania przygotowujące zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski zostały odwołane. W naszej parafii odbędą się one dopiero po zakończeniu epidemii, prawdopodobnie jesienią.

 11. Przypominamy, że ogłoszenia parafialne są również dostępne w internecie na stronie parafii: msf-zlotow.pl

 12. Serdecznie dziękujemy za wszelkie przejawy życzliwości w tym trudnym czasie. Staramy się funkcjonować tak, aby pomimo ograniczeń umożliwiać dostęp do posług sakramentalnych.

Jako wspólnota Misjonarzy Świętej Rodziny składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii, również w postaci wpłat na konto parafialne.

Życzymy wszystkim spokojnej niedzieli.

Niech najbliższy czas będzie okazją do uporządkowania swoich relacji

nie tylko w rodzinie, lecz przede wszystkim z Panem Bogiem.

Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

KONTAKT:

Par. pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Złotowie

ul. Panny Marii 11, 77-400 Złotów

Telefon: 67 263 28 22

Strona internetowa: www.msf-zlotow.pl

Numer konta: 17 8941 0006 0011 6277 2000 0010

1kom.jpg
poprzednim miesiącu marzec 2020 następnym miesiącu
N P W Ś C Pt S
week 10 1 2 3 4 5 6 7
week 11 8 9 10 11 12 13 14
week 12 15 16 17 18 19 20 21
week 13 22 23 24 25 26 27 28
week 14 29 30 31

Parafia Wniebowziecia NMP. Misjonarze Swietej Rodziny. Zlotow 2011.