Email Drukuj PDF

Ogloszenia

I Niedziela Adwentu

01.12 – 08.12.2019 r.

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”. Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Mamy pogłębiać swą świadomość, czym naprawdę jest Eucharystia i jak powinna kształtować nasze życie.
  2. Dziś w podczas Mszy o godz. 12.30 i w Stawnicy o 11.00 powiększy się grono ministrantów. Serdecznie gratulujemy i życzymy wzorowej służby.
  3. W przyszłą niedzielę Msza w intencji Matek Żywego Różańca. Taca będzie przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii.
  4. Roraty w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w Stawnicy we wtorek o 16.30, a w Śmiardowie czwartek o 16.30. Zapraszamy dzieci z lampionami, szczególnie te, które przygotowują się do I Komunii Świętej. Poświęcenie medalików dla nich odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 12.30. (Dla dzieci ze Śmiardowa o godz. 9.00, a dla dzieci ze Stawnicy o godz. 11.00).
  5. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza do skorzystania z modlitwy wstawienniczej we wtorki po Mszy wieczornej oraz na kolejny wieczór uwielbienia w środę.
  6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek adoracja NS w intencji powołań po wieczornej Mszy do godz. 20.00. Okazja do spowiedzi I-piątkowej przed każdą Mszą. Msze w Śmiardowie i Stawnicy o godz. 16.30, a przed nimi o 16.00 spowiedź. U progu Adwentu serdecznie zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. W I sobotę po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo I-sobotnie wynagradzające zniewagi wobec MB. Odwiedziny chorych w piątek i sobotę od 9.00.
  7. W sobotę zapraszamy na Noc Różańcową. Ze względu na porę roku modlimy się od 19.30 do 1.00 w nocy w niedzielę. Intencją szczególną będą kapłani – będziemy prosić dla nich o wytrwałość, Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski, także dla tych, którzy przeżywają kryzysy swego powołania, którzy porzucili kapłaństwo oraz jako przeproszenie za ich oziębłość, brak wiary i zgorszenia. Szczegóły na plakacie.
  8. Jak co roku 8 grudnia między 12.00 a 13.00 przypada „Godzina Łaski”. Maryja podczas objawienia w Montichiari wr. obiecała: „Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia.” Zachęcamy do modlitwy w domu lub w kościele – będzie to niedziela, a więc normalnie odbędzie się wtedy Msza o godz. 12.30.
  9. W zakrystii można nabywać wigilijne świece Caritas: małe w cenie 6 zł, duże 15 zł oraz opłatki. Caritas przy naszej parafii jak co roku przed Świętami prosi o żywność o przedłużonym terminie ważności. Można ją składać do kosza w kaplicy Matki Bożej. Ponownie też jest organizowana akcja „I ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. Wystarczy odebrać z zakrystii serduszko z imieniem i wiekiem dziecka i przygotować dla niego paczkę. Serduszko dopinamy do paczki i dostarczamy do kościoła lub na plebanię najpóźniej do 17 grudnia. Bóg zapłać za ofiarność!
  10. Z tyłu kościoła na stojakach wyłożone są darmowe książeczki z „Rachunkiem sumienia”, „Modlitwami codziennymi” i inne materiały. Zachęcamy do skorzystania.

Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Wpatrujmy się szczególnie w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne oddanie Panu Bogu i ludziom.

Na kolejny tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

1kom.jpg
poprzednim miesiącu grudzień 2019 następnym miesiącu
N P W Ś C Pt S
week 49 1 2 3 4 5 6 7
week 50 8 9 10 11 12 13 14
week 51 15 16 17 18 19 20 21
week 52 22 23 24 25 26 27 28
week 1 29 30 31

Parafia Wniebowziecia NMP. Misjonarze Swietej Rodziny. Zlotow 2011.