Email Drukuj PDF

Ogloszenia

 

XIV Niedziela Zwykła

05-12.07.2020 r.

 1. Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. 

 1. Witamy w naszej wspólnocie  nowego księdza, ks. Marcina Przystawskiego MSF. Pochodzi z Gołdapi i w tym roku przyjął święcenia  kapłańskie. Ks. Marcinowi życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki MB na czas jego  duszpasterskiej posługi w naszej parafii. 

 1. Dzisiaj Msza w intencji Ojców Żywego Różańca o godz. 14.00, a w przyszłą niedzielę  Msza w intencji Matek Żywego Różańca.

 1. Od dzisiejszej niedzieli przez cały lipiec i sierpień przechodzimy na letni porządek Mszy Świętych: nie będzie Mszy o 12.30, będzie za to Msza o godz. 20.00. Podobnie  także kancelaria przez te letnie miesiące będzie czynna tylko we wtorki i piątki wg stałych godzin. 

 1. Dzisiaj zapraszamy na koncert zespołu „Gody w Kanie” po Mszy o godz. 20.00. Będzie to koncert dziękczynienia za Prymasa Tysiąclecia – kard. Stefana Wyszyńskiego.

 1. W przyszłą sobotę przypada święto św. Benedykta, Opata i Patrona Europy. W następną niedzielę taca będzie przeznaczona na cele inwestycyjne.

 1. Informujemy, że w ostatnich dniach z ofiar, jako dar dzieci komunijnych poddane zostały renowacji boczne drzwi naszego kościoła. 

 1. Informujemy również, że w tym roku mija 10 lat od naszych ostatnich Misji Parafialnych. Planujemy  przeprowadzenie takich misji od 20 do 28 września. Prowadzić je będą  nasi Misjonarze z Ekipy Rekolekcyjnej. Aby dobrze je przeżyć i aby przyniosły nam i naszej parafii błogosławione owoce, zachęcamy do modlitwy w tej intencji;prosimy chorych o ofiarowanie cierpienia w intencji Misji Świętych,prosimy wszystkie grupy i wspólnoty działające w naszej parafii, Żywy Różaniec Ojców i Matek, grupę Odnowy w Duchu Świętym, młodzież i dzieci o modlitwęz prośbą o przerwanie zła w rodzinach (alkoholizm, narkomania, pornografia, przekleństwo, hazard, uzależnienie od TV, internetu, czy komputerów).Zachęcamywszystkich parafian do postu i modlitwy w intencji Misji Świętych.Dobre przygotowanie jest gwarancją, że Misje wycisną trwały ślad w sercach wiernych. Od tego zależy bardzo wiele.

 1. Do nabycia jest nowy numer Przewodnika katolickiego. Zachęcamy też do polubienia nowej strony naszej parafii na facebooku – zawierać będzie aktualne informacje oraz zdjęcia.

 1. Bardzo dziękujemy za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszej parafii. Bóg zapłać!

 1. Do wieczności odeszli: Krystyna Nadziejko, l. 81; Jan Borowski, l. 76 oraz Klara Wawrzyniak, l. 78.Wieczny odpoczynek…

Życzymy dobrego tygodnia, szczególnie dla tych, którzy rozpoczynają czas wypoczynku letniego.Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

1kom.jpg
poprzednim miesiącu lipiec 2020 następnym miesiącu
N P W Ś C Pt S
week 27 1 2 3 4
week 28 5 6 7 8 9 10 11
week 29 12 13 14 15 16 17 18
week 30 19 20 21 22 23 24 25
week 31 26 27 28 29 30 31

Parafia Wniebowziecia NMP. Misjonarze Swietej Rodziny. Zlotow 2011.