Oaza młodzieżowa Ruchu Światło-Życie

Email Drukuj PDF

logo Ruchu Światło-ŻycieOaza młodzieżowa to wspólnota ludzi młodych, którzy pragną pogłębiać swoją wiarę i spotykać się z ludźmi patrzącymi na świat podobnie jak oni. Stanowi jedną z wielu wspólnot Ruchu Światło-Życie założonego przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. 

oaza

x.Adrian
oaza1
oaza2

W naszej parafii wspólnota liczy ok. 30 osób. Spotkania odbywają się w każdy piątek po mszy św. wieczornej w salkach katechetycznych, bądź na plebanii. Msza święta rozpoczyna spotkanie, które składa się ze wspólnej modlitwy, spotkania w grupach i apelu jasnogórskiego na zakończenie. Oczywiście całość przeplatana jest luźnymi rozmowami oraz zabawami. Rozważamy fragmenty Pisma Świętego i realizujemy konspekty spotkań, które maja przygotować uczestników do pełnego i dobrowolnego przyjęcia Chrystusa jako swego Pana i Zbawiciela. Każdy etap duchowej formacji jest podsumowywany na wakacyjnych rekolekcjach trwających 15 dni, odbywających się w zacisznym miejscu naszej diecezji.

Dodatkowo we wspólnocie działają diakonie: muzyczna, liturgiczna i modlitewna. Każdy z oazowiczów może wybrać najbardziej odpowiadającą mu diakonie, w której będzie rozwijał swoje talenty na chwałę Pana. Zawsze towarzyszy nam ksiądz moderator, który wspomaga rozwój wspólnoty i odpowiada na pytania nurtujące młodzież. Każda grupa ma swojego animatora prowadzącego spotkanie. Co jakiś czas organizowane są czuwania wieczorne, celebracje poszczególnych kroków w formacji, a także wspólne wyjazdy na paintball, koncerty czy ogniska. Młodzież zbiera pieniążki na rekolekcje robiąc palemki na Wielkanoc czy organizując loterie.

W każdą niedzielę czynnie angażuje się w oprawę liturgiczną mszy dla młodzieży o godz. 9:30, zwłaszcza poprzez przygotwanie czytań oraz śpiew diakoni muzycznej. Podczas roku odbywają się dni wspólnoty, czyli spotkania wszystkich oazowiczów z diecezji w celu pogłębienia więzi we wspólnocie.

Jesteś młodym człowiekiem? poszukujesz wspólnoty ludzi jak Ty pragnących czegoś więcej?

 

Oaza to miejsce dla Ciebie!

Opiekun: ks. Adrian Piecuch MSF
Spotkania: piątek, msza święta o godz. 18.30 następnie salki katechetyczne 
1kom.jpg
poprzednim miesiącu luty 2019 następnym miesiącu
N P W Ś C Pt S
week 5 1 2
week 6 3 4 5 6 7 8 9
week 7 10 11 12 13 14 15 16
week 8 17 18 19 20 21 22 23
week 9 24 25 26 27 28

Parafia Wniebowziecia NMP. Misjonarze Swietej Rodziny. Zlotow 2011.