Oaza młodzieżowa Ruchu Światło-Życie

Email Drukuj PDF

logo Ruchu Światło-ŻycieOaza młodzieżowa to wspólnota ludzi młodych, którzy pragną pogłębiać swoją wiarę i spotykać się z ludźmi patrzącymi na świat podobnie jak oni. Stanowi jedną z wielu wspólnot Ruchu Światło-Życie założonego przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. 

oaza

x.Adrian
oaza1
oaza2

W naszej parafii wspólnota liczy ok. 30 osób. Spotkania odbywają się w każdy piątek po mszy św. wieczornej w salkach katechetycznych, bądź na plebanii. Msza święta rozpoczyna spotkanie, które składa się ze wspólnej modlitwy, spotkania w grupach i apelu jasnogórskiego na zakończenie. Oczywiście całość przeplatana jest luźnymi rozmowami oraz zabawami. Rozważamy fragmenty Pisma Świętego i realizujemy konspekty spotkań, które maja przygotować uczestników do pełnego i dobrowolnego przyjęcia Chrystusa jako swego Pana i Zbawiciela. Każdy etap duchowej formacji jest podsumowywany na wakacyjnych rekolekcjach trwających 15 dni, odbywających się w zacisznym miejscu naszej diecezji.

Dodatkowo we wspólnocie działają diakonie: muzyczna, liturgiczna i modlitewna. Każdy z oazowiczów może wybrać najbardziej odpowiadającą mu diakonie, w której będzie rozwijał swoje talenty na chwałę Pana. Zawsze towarzyszy nam ksiądz moderator, który wspomaga rozwój wspólnoty i odpowiada na pytania nurtujące młodzież. Każda grupa ma swojego animatora prowadzącego spotkanie. Co jakiś czas organizowane są czuwania wieczorne, celebracje poszczególnych kroków w formacji, a także wspólne wyjazdy na paintball, koncerty czy ogniska. Młodzież zbiera pieniążki na rekolekcje robiąc palemki na Wielkanoc czy organizując loterie.

W każdą niedzielę czynnie angażuje się w oprawę liturgiczną mszy dla młodzieży o godz. 9:30, zwłaszcza poprzez przygotwanie czytań oraz śpiew diakoni muzycznej. Podczas roku odbywają się dni wspólnoty, czyli spotkania wszystkich oazowiczów z diecezji w celu pogłębienia więzi we wspólnocie.

Jesteś młodym człowiekiem? poszukujesz wspólnoty ludzi jak Ty pragnących czegoś więcej?

 

Oaza to miejsce dla Ciebie!

Opiekun: ks. Adrian Piecuch MSF
Spotkania: piątek, msza święta o godz. 18.30 następnie salki katechetyczne 
1kom.jpg
poprzednim miesiącu lipiec 2019 następnym miesiącu
N P W Ś C Pt S
week 27 1 2 3 4 5 6
week 28 7 8 9 10 11 12 13
week 29 14 15 16 17 18 19 20
week 30 21 22 23 24 25 26 27
week 31 28 29 30 31

Parafia Wniebowziecia NMP. Misjonarze Swietej Rodziny. Zlotow 2011.