Grupa modlitewna

Email Drukuj PDF

modlitwaKto wierzy w Kościół, wierzy w Bożą wspólnotę parafialną i wie, że jest ona z punktu widzenia Boga samowystarczalna. Jednak olbrzymie bogactwo talentów i darów, którymi Pan Bóg wyposaża poszczególnych chrześcijan wspólnoty parafialnej jest wciąż niewykorzystane. Dlatego tak często nie odnajdujemy się w Kościele.

Parafia najczęściej jest anonimową wspólnotą, która gromadzi się w kościele w niedzielę i na tym się wszystko kończy. Wiemy bowiem, jak wielu ludziom, z jednej strony, Bóg wydaje się być odległym, a z drugiej strony, jak wiele rzeczy ludzi dzieli, jak trudno jest znaleźć paru osobom wspólny język, odnaleźć się razem, wspólnie się dogadać... Jesteśmy tak stworzeni, że potrzebujemy do naszej pełni bliskiego kontaktu z innymi osobami. Kiedy szukamy takich osób, przed którymi można otworzyć swoją duszę, okazuje się, że mimo mrowia ludzi kręcących się wokół nas, mimo tłoku na ulicach, w poczekalniach, a nawet przy ołtarzu w kościele, nie jest łatwo znaleźć człowieka, z którym można się podzielić tym, co w danym momencie przeżywamy. Można żyć w tłumie i być sterylnie samotnym. To jeden z paradoksów naszego życia.

Odpowiedzią na to są zespoły, ruchy i grupy działające w ramach parafii. Każdy chrześcijanin powinien znaleźć wspólnotę, w której poczuje się dobrze. To nie tylko kwestia religijnego zainteresowania. To szare, zwykłe życie, w którym ludzie sobie wzajemnie pomagają. Życie Ewangelią obejmuje całość spraw. Jeden drugiemu pomaga w odnajdywaniu piękna chrześcijańskiego życia i w ramach wspólnoty Kościoła (parafii) może odnaleźć bardziej osobowe i osobiste więzi z Bogiem i z innymi ludźmi. Dopiero przynależność do grupy pozwoli nam przeżyć wspólnotę miłości z Bogiem i pomiędzy sobą.

Jedną z wielu wspólnot na terenie naszej parafii jest Grupa Modlitewna. Na cotygodniowych spotkaniach (na plebanii) ma miejsce wspólna modlitwa. Oczywiście modlitwy nikt nikogo nie potrafi nauczyć. O to trzeba zabiegać samemu. Można jednak w dużej mierze pomóc tym, którym zależy na doskonaleniu kontaktu z Bogiem oraz pogłębianiu wiary opartym na Piśmie Świętym w myśl zasady: żeby Boga kochać, trzeba Go coraz bardziej poznawać.

Opiekun: ks. Andrzej MSF
Spotkania: środa, po mszy o godz. 18.30

 

1kom.jpg
poprzednim miesiącu luty 2018 następnym miesiącu
N P W Ś C Pt S
week 5 1 2 3
week 6 4 5 6 7 8 9 10
week 7 11 12 13 14 15 16 17
week 8 18 19 20 21 22 23 24
week 9 25 26 27 28

Parafia Wniebowziecia NMP. Misjonarze Swietej Rodziny. Zlotow 2011.